What's Next? Join ZF!

ZF is a global technology company supplying systems for passenger cars, commercial vehicles and industrial technology, enabling the next generation of mobility.

ZF allows vehicles to see, think and act. In the four technology domains of Vehicle Motion Control, Integrated Safety, Automated Driving, and Electric Mobility, ZF offers comprehensive product and software solutions for established vehicle manufacturers and newly emerging transport and mobility service providers. ZF electrifies a wide range of vehicle types. With its products, the company contributes to reducing emissions, protecting the climate and enhancing safe mobility.

Młodszy Księgowy/a z j. hiszpańskim

Country/Region:  PL
Location:

Częstochowa, WP, PL, 42-200

Req ID 67148 Częstochowa, Poland

Jeśli chcesz rozwijać się w obszarze finansów w dynamicznej międzynarodowej organizacji, to mamy dla Ciebie świetną propozycję.

Lokalizacja: Częstochowa lub Wrocław

Twoje zadania:

  • Wspieranie procesów księgowych w obszarze rozrachunków między jednostkami wewnątrz grupy;
  • Codzienny kontakt w języku hiszpańskim;
  • Aktywny udział w wykonywaniu comiesięcznych raportów i analiz;
  • Przygotowywanie i kontrola dokumentacji;
  • Analiza i udzielanie bieżących wyjaśnień;
  • Praca w systemie SAP (po wcześniejszym przeszkoleniu).

Twój profil:

  • Znajomość języka hiszpańskiego na poziomie umożliwiającym komunikację;
  • Wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów - kierunki ekonomiczne, matematyka, finanse, rachunkowość, lingwistyczne itp.
  • Dobra znajomość pakietu MS Office, w tym MS Excel.
  • Umiejętności analityczne, komunikacyjne i gotowość do pracy w globalnej organizacji.

Mile widziane:

  • Znajomość systemu SAP;
  • Znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na umowę o pracę;
  • Hybrydowy tryb pracy;
  • Dwie lokalizacje biur: Częstochowa lub Wrocław;
  • Prywatną opiekę medyczną;
  • Pakiet benefitów;
  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji w międzynarodowym środowisku;
  • Przeszkolenie i wsparcie na stanowisku pracy;
  • Koleżeńską atmosferę pracy i kulturę wzajemnego wsparcia.

Dołącz do naszego zespołu i rozwijaj się w przyjaznym środowisku, które docenia Twoje doświadczenie i wiedzę!

Be part of our ZF team as Młodszy Księgowy/a z j. hiszpańskim and apply now!

Contact

Aleksandra Bielak

What does DEI (Diversity, Equity, Inclusion) mean for ZF as a company?

At ZF, we continuously strive to build and maintain a culture where inclusiveness is lived and diversity is valued. We actively seek ways to remove barriers so that all our employees can rise to their full potential. We aim to embed this vision in our legacy through how we operate and build our products as we shape the future of mobility.

Find out how we work at ZF:

Job Segment: ERP, SAP, Network, Technology